MENÜ

Profilo Anneler Günü- Yavrum Seni Like Ettim

Kategori : Viral
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Profilo Ajans(lar) : Rafineri

Pazarlama hedefi: 2011’de yakalanılan ivmeyi daha da yükselterek Profilo’dan bahsettirmek

Kampanyanın amacı: Anneler günü özelinde sosyal medyada olabildiğince çok kişiye ulaşmak, sıradanlaşan ve aynılaşan viral dünyasında ses getirmek

Hedef kitle: Dayanıklı Profilo’lar dayanıklı annelerin her zaman yanındaydı. Onları en iyi Profilo anlardı. Teknolojiyi Profilo’larla takip eden annele internette viral bir video ile ulaşmaya çalışıldı.

Yaratıcı strateji: Sosyal medyayı en çok kullanan ülkelerden biri olan Türkiye’de ebeveynler, hızla aktif Facebook kullanıcılarına dönüşüyor. Annelerin sosyal medyadaki davranışsal özelliklerinden yola çıkarak bu bir viral video projesine dönüştürüldü.

Uygulama: 2011 yılında yapılan “O tabak bitecek” ve “Anne Niçin Baktın Bana Öyle Kılavuzu” virallerinin yakaladığı başarıdan sonra, 2012 Anneler Günü’nde de bir viral yapmaya karar verildi.
Facebook, Youtube ve diğer video paylaşım kanallarında video yayınlandı ve organik olarak yayılmaya başladı.

Sonuç: "Yavrum Seni Like Ettim" videsu 3 günde toplamda 1.000.000 kere izlendi. Mayıs ayından Haziran sonuna kadar tam 1.600.000 izlenme sayısına ulaştı.

Birçok internet sitesinde anında konu oldu. (Milliyet.com.tr, HurriyetAile, Webrazzi, Mediacat, Reklamazzi, SosyalMedyaCo, Alkışlarla Yaşıyorum Elma+alt+shift, Haberler.com, Ensonhaber, Dünya Gazetesi) Aynı gün Dipnot.tv’de “En çok okunan haber” oldu.

Twitter’da tam 7 saat TT kaldı. Önemli isimler Twitter’da kendi hesaplarından videoyu paylaştı ve üzerine sohbet etti. (Gani Müjde, Fatoş Karahasan Twitter yorumları)

Türkiye’nin en çok okunan köşe yazarlarından Ahmet Hakan Hürriyet’deki köşesinde videodan övgü dolu sözlerle bahsetti. (…Reklamcılıkta başarı dile düşürmek, söz ettirmek, sempati uyandırmak, kafaya taktırmak, gülümsetmek falan ise bu reklam başarmış. Yapanların ellerine sağlık…)

Habertürk’ün önemli yazarlarından Rahşan Gülşen köşesinden “Yılın Virali” olarak duyurdu.
(…Facebook’a girip “yavrularına” hayatı zindan eden anne kavramını çok keyifli yansıttıkları çalışma benim bu yıl gördüğüm en iyi viral çalışma…)

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=expZ9s0ZzGM