MENÜ

Profilo Ninni Makinesi Mobil Uygulaması

Kategori : Markalı Mobil Aplikasyonlar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Profilo Ajans(lar) : Mvm Dıgıtal Rafineri

Pazarlama hedefi: Yıllardır pazarda kendini “Dayanıklı annelerin markası” olarak konumlayan Profilo Dayanıklı Ev Aletleri çocuklu annelerin hayatında olan bir sosyal soruna çözüm yaratabilmek ve “anneleri anlayan, onlara yönelik çözümler sunan marka” değerlerini destekleyecek şekilde annelerin düzenli vakit geçirdiği bir platform yaratmak.

Annelerin hayatını kolaylaştırma hedefine farklı bir açıdan yaklaşıp tüketici ile duygusal bağ kurmak.

Kampanyanın amacı: Markanın temelinde bulunan “anneler” için toplumsal ve hatta evrensel bir sorunun çözümüne destek olabilmek. “Kolik bebek sendromu” hakkında farkındalık yaratmak ve bu problemi yaşayan bebeklere ve ailelere bu süreçte destek olmak.

Marka ve kullanıcı arasında duygusal bir bağ oluşturmak.

Hedef kitle: Bebekleri “Kolik bebek sendromu” yaşayan tüm ebeveynler ve çocuklarını uyuturken onları rahatlatıp uykuya geçişlerini kolaylaştırmak için destek ihtiyacı olan tüm aileler.

Yaratıcı strateji: Hazırlanan platform sayesinde hedef öncelikli olarak ticari bir gelirden ziyade annelerin hayatına bir çözüm getirmek, bu çözüm sürecinde annelerin hayatında yer alarak uzun süreli duygusal bir bağ kurmak hedeflendi.

Bu hedef kapsamında alanında uzman psikolog, yazılımcı ve tasarımcılar eşliğinde tamamen kullanım kolaylığı ve fayda sağlayan bir platform yaratıldı. Platformun iletişimi ve mecra seçimi de tamamen bu değerler etrafında kurgulandı. Oluşturulan medya karmasında öncelikli hedef organik erişime ulaşmak olarak belirlendi. İkinci hedef olarak da uzman görüşleri ve marka ortaklıklarıyla platformun faydasını tamamen doğru hedef kitleye ulaştırmak oldu.

Uygulama: Sosyal medya hesaplarından uygulamanın iletişimi yapıldı.

Facebook ve Instagram’da indirilmeye yönelik mobil reklamlar kullanıldı.

Uykusuz Anneler Kulübü platformu ile işbirliği yapılarak indirilmeye yönelik banner kullanımları gerçekleştirildi.

Uygulamanın lansmanını hedef kitleye ulaşmayı ve yaygınlaşmayı destekleyecek anne bloggerlar ile birlikte, bir uzman eşliğinde uyku konulu seminer gerçekleştirildi.

Uyku meleği Seride Samurkaş ile işbirliği yapılarak IBS Anne Bebek Çocuk fuarında stand alanında uyku danışmanlık seansları düzenlendi.

Instagram hesabı üzerinden proje ile ilgili mini bir yarışma kurgusu yaratıldı.

Sonuç: Lansman sonrası sadece basında çıkan haberler ile ulaşılan kişi adedi 1.940.409 oldu.

Bu rakamla birlikte 1.218.091 TL değerinde bir reklam eş değeri yaratıldı.

Uygulama toplamda 31.346 kişi tarafından indirildi, 1.890.279 kez tekrar başlatıldı ve ortalama 2.56 dakika uygulama içerisinde vakit geçirildi.

Uygulama halen aktif kullanılmaya devam ediyor ve kolik annelerin diğer kolik annelere çözüm niteliğinde önerdiği bir platform olarak hayatını sürdürmeye devam edecek.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

Link 1: https://www.youtube.com/watch?v=eqizWIPC9Zg

Link 2: https://itunes.apple.com/tr/app/profilo-ninni-makinesi/id1062408904?l=tr&mt=8

Link 3: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.profilo.ninnimakinesi&hl=tr