MENÜ

Ruhun Doysun

Kategori : Marka Farkındalığı ve Konumlandırma
Ödül : Bronz MIXX
Kategori : Markalı İçerik
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Grundig Ajans(lar) : V For Viral 12 Yapım

Pazarlama Hedefi: Grundig marka bilinirliğini arttırmak ve hedef kitledeki algısını yeniden konumlandırmak.

Kampanyanın Amacı: Grundig markasının algısını yükseltmek, tüketicileri bilinçlendirmek ve Grundig'i bilinçli bir marka olarak konumlandırmak.

Yaratıcı Strateji: Grundig'in Global’de yürüttüğü "respect food" Gıdaya saygı projesini bir adım ileriye taşınması hedeflendi. Tüketiciye günlük olarak ziyaret ettiği platformlarda izleyebilecekleri içerikler yaratarak, günlük hayatlarına dahil olmak ana hedefti. Bunun için projeye ait sosyal medya hesapları açıldı ve Youtube ana mecra olarak belirlendi. Youtube mastheadiyle serinin ve youtube kanalının farkedilmesi sağlandı. Sosyal medya mecralarında destekleyici içeriklerle ana resmi işleyerek tüketiciye ilham vererek farkındalık yaratıldı. Mikrositede ise konuyu daha derinlemesine incelemek için içerikler bulunuyor.

Uygulama: Hareketi duyurmak ve kolay ulaşılabilir kılmak için, herkesin gündelik olarak girdiği youtube platformu kullanıldı. Üretilen bütün içerikleri burada servis edildi. Aynı zamanda bölüm içerisindeki yemeklerin tariflerine ulaşabildikleri ve hareketin manifestosunun yer aldığı bir web sitesi hayata geçirildi. İlk üç bölümü aynı anda youtube üzerinden yayına alındı ve senkronlu olarak youtube mastheadini kullanarak duyurusu yapıldı. Bunun yanında program konukları proje için birer influencer olarak hareket ettiler ve onların sosyal medyaları aracılığıyla da tüketiciye ulaşıldı.

Sonuç: 4 ay içinde 7.592.045 kullanıcı, online olarak yayınlanan 13 bölümlük seriyi toplam 5.763.103 dakika izledi. Sosyal medya kanalları 4 ay içinde Instagram'da 64.600 Facebook'ta 93.000 YouTube'da 18.000 takipçiye ulaştı. İzleyicilerin reklamları hatırlama oranı %90,5 ve Marka ilgisindeki artış %965,8’e yükseldi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

 Link 1: http://www.ruhundoysun.com

Link 2: http://www.youtube.com/ruhundoysun

Link 3: https://youtu.be/SKR7PjSOF6s