MENÜ

Şimdi Tam Zamanı

Kategori : Doğrudan Pazarlama
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Veriden Esinlenen Yaratıcılık
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : TPVision Türkiye Ajans(lar) : Pure New Media

Pazarlama Hedefi: İstatistiklere göre insanlar televizyonlarını 3 yılda 1 yenileme kararı alıyor. 3. yıldan itibaren bir üst modele (ekran boyu, özellik vb.) doğru geçme isteği tetikleniyor ve bu konuda pazar araştırmasına başlanıyor. Doğru ürün, avantajlı kampanya ve düşük fiyat eşleşmesini yakalayan tüketicilerin zihinlerindeki değerlendirme eylemi tetiklenerek hemen satın alma eylemine dönüşüyor. Mevcut müşterilerinin karşısına doğru zamanda, avantajlı fiyatlama / promosyon ile çıkılması hedeflendi.

Kampanyanın Amacı: Proje kapsamında yeni televizyon almak için karar aşamasındaki Philips TV sahiplerini kişiye özel sosyal CRM satış projesiyle, yeni model Philips TV almaları için satış kanallarına yönlendirmeyi amaçlandı.
Yaratıcı Strateji: Sosyal CRM satış projesi kapsamında önceki yıllarda Philips TV satın alan mevcut müşterilerin datalarını inceleyerek her biri için en uygun yeni Philips TV modeli belirlendi ve kişiye özel bir satış kampanyası hayata geçirildi.

Uygulama: Televizyonlarını satın aldıkları yıl ve TV modeli bilgilerini kullanarak kişiye özel Facebook Link Ad'ler hazırlandı. Kullanıcılar Facebook haber kaynaklarına giren Link Ad'lerle kendilerine özel bir haber şeklinde karşılaştılar. Ayrıca Instagram'da da Stories Ads ile kullanıcıların karşısına çıkıldı. Merakla habere tıklayan kullanıcılar simditamzamani.com'a yönlendirildi. Mikro sitesine gelen kullanıcılara satın aldıkları TV modeli, inç ve satın alma zamanı datalarıyla kişiye özel mesajlar hazırlandı ve satış kanallarına yönlendirildi.  TV satın aldıkları yıl, model bilgileriyle kişiye özel Facebook Link Ad'ler hazırlandı. Bunlara tıklayanlar simditamzamani.com'da TV'lerinin model, inç, satın alma zamanı bilgileriyle hazırlanan kişisel mesajları gördüler ve satış kanallarına yönlendirildiler.

Sonuç: Toplamda 979.000 müşteri datası değerlendirildi. 450.000 Facebook ve Instagram kullanıcısını hedefleyerek 152.608 gösterim, 27.061 erişim sağlandı. Kullanıcıların 1320 tanesini mikro sitesi üzerinden e-ticaret satış kanallarına yönlendirildi ve ilk 6 günde toplam 277 satışla ziyaretçilerin %21'inin yeni bir Philips TV satın almaları sağlandı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/252732458/d4fa58428a