MENÜ

Sokağa Bak

Kategori : Covid-19 Özel Çalışmalar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : İkinciyeni.com Ajans(lar) : Havas İstanbul

Pazarlama Hedefi: Kaputa Vur hareketinden sonra sosyal sorumluluk bilincini zor olan pandemi döneminde de sürdürmek.

Reklamın Hedefleri: Burhan Öçal yeniden filmin baş kahramanı yapılarak kendi kapısının önünde, tüm pandemi dönemi kurallarına uyarak film oluşturuldu. Kaputa Vur filmlerine gönderme yapmak için de Kaputa Vur filmlerinde kullanılan Mustang Burhan Öçal’ın kapısının önüne yerleştirildi. Burhan Öçal sokak hayvanlarına yemek verdiğini göstererek hareketi destekledi ve balkonundan tüm insanlara seslendi. Bu filmi izleyen herkesin de Burhan Öçal gibi filmi paylaşarak #SokağaBak hareketine insanları yönlendirmesi KPI arasında yer alıyordu.

Hedef Kitle: Pandemi döneminde eve kapanmış ve sokak hayvanlarına karşı duyarlı olan herkes.

Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Kaputa Vur hareketine dayanarak bunu sürdürmek ve aynı bilinçle sokak hayvanlarına dikkatleri çekmek strateji arasında yer alıyordu. Bununla birlikte dijital üzerinden reklam yayınlarına ağırlık verildi ve influencer desteği ile izlenme oranları artırıldı.

Uygulama: Proje temel olarak sokağa çıkma yasaklarında sokak hayvanlarının unutulmamasını esas alıyordu. Bu mesajı da en iyi verebilecek kişinin Kaputa Vur projesinde de görülen Burhan Öçal olmasına karar verildi. Burhan Öçal’ın yaşadığı evde, gerçekten beslediği sokak hayvanlarıyla aynı karede buluşturulması planlandı. Herkesin kapısının önüne yemek ve su koymayı unutmaması gerektiği aktarılarak dikkat çekmek hedeflendi. Dijital iletişime de ağırlık verilerek evlere kapanmış herkese ulaşılması hedeflendi.

Link: https://youtu.be/ppElyVhYO6Y