MENÜ

Start Your Impossible

Kategori : Kampanya Etkililiği
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Toyota Ajans(lar) : Alametifarika Universal Mccann

Pazarlama hedefi: Kampanyanın marka eşleştirmesinden, beğeni skorundan ve 42 İmkansız KM Belgeseli’nde marka eşleştirmesinden, beğeni skorundan yüksek oran elde etmek. Kampanya sonrası marka gönül payında yüksek oran elde etmek.

Reklamın hedefleri: Reklam filmi ile 10 Milyon izlenme yakalamak. “42 İmkansız KM” belgeseli ile Youtube’ta 2 Milyon izlenme , 4 Milyon erişime ulaşmak. Mikrositeye 5 bin tekrar ziyaret ve 200 bin gösterim elde etmek. Mobilsen Özgürsün Instagram sayfasında 5 Milyon erişim, 6 Milyon izlenme, 1 Milyon etkileşim elde etmek.

Hedef kitle: Purpose iletişimi yapıldığı ve ne satış ne de ürün kampanyası olduğu için, klasik otomotiv markalarının hedeflediği erkek kitleden sıyrılıp kampanyada Türkiye geneli hedeflendi.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: 42 İmkansız KM belgeseli etrafında örülen Mobilsen Özgürsün kampanyası always-on devam eden, birbirleriyle konuşan içeriklerle oluşturulan bir medya karması ile devam etti. 42 İmkansız KM’ye eş zamanlı olarak TV’de Mert ile Okan’ın ilham veren hikayesinden bahsedilerek, TV izleyicileri mikrositeye ve belgesele yönlendirildi. Online basın lansmanı ile desteklenen kampanyayla, Asla Durma gibi influencerlarla yıl boyunca kampanyaya destek verildi / veriliyor. Buna eş zamanlı olarak, Onedio’da native içerikler girilen süreçte, belgeselin Soundtrack’I olan ve Zen-G’nin söylediği “İmkansız Yok” şarkısını hem Spotify hem de Youtube gibi kanallarda yayınlandı. 

Uygulama: Kampanyanın toplumun her kesimine ulaşması için Türkiye’nin en çok trafiğe sahip olan websitelerinde, aynı zamanda sabit masthead satın alımları ile birlikte dijitalde özel roadblock kullanımı ile, gerçekleştirecek erişim ve kampanya bilinirliği maksimum seviyeye getirildi. Bununla birlikte pandemi döneminde öne çıkan dijital kullanımlardan bir tanesi, “video on demand” sitelerinde artan içerik tüketimiydi. Dolayısıyla kampanyanın merkezinde olan “42 İmkansız KM” belgeseli Youtube sayfalarında ve Türkiye’nin en çok izlenen ücretsiz video platformlarından olan Puhu TV’de yayınlanarak hedef kitle için sürükleyici içerik yaratıldı. 

Link: https://www.youtube.com/watch?v=VYWLmnNSg2U&feature=youtu.be