MENÜ

Supradyn Energy Academy

Kategori : Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Bayer Ajans(lar) : Mediacom Teori Medya

Hedef : Z jenerasyonu ile kurulan duygusal bağı güçlendirerek genç oyuncu kitlesindeki popülariteyi ve tercih edilirliği artırmak. Z jenerasyonundaki marka gücü skorunu güçlendirmek.

Reklamın hedefleri : Başvuru Sayısı: 5.000
Erişim: 10M ve üzeri

Hedef kitle: 15-35 yaşlarında, çevrimiçi oyunlar ve Espor ile ilgilenen genç yetişkinler hedeflendi.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi:

Her geçen gün büyüyen oyun dünyasında sürdürülebilir, değer yaratan ve diğer markalardan ayrışan bir kampanya tasarlanması istendi.. Bu doğrultuda tecrübeli espor koçları eşliğinde profesyoneller yetiştirilecek Supradyn Energy Academy kuruldu. Akademiye oyun dünyasının en popüler oyunları olan PubG Mobile, CS:Go ve League of Legends’ı dahil edildi. Böylece, profesyonel bir espor kariyeri hayalleri kuran yetenekli gençleri keşfetmek ve onlara destek olmak istendi. Öncelikle akademi ünlü gamer ve influencerlar ile tüm mecralardan duyuruldu. Başvuranlar, deneyimli espor koçları tarafından elenerek akademiye girecek 14 yetenekli genç belirlendi. Gençler, 3 ay boyunca temel oyun taktikleri, zihinsel dayanıklılık, stres kontrolü gibi derslerin yanı sıra gaming dünyasının ayrılmaz bir parçası olan İngilizce derslerini de içeren yoğun bir eğitim programına tabi tutularak tam donanımlı bir şekilde Supradyn Energy Academy’den mezun oldular. Akademi mezunlarına Türkiye’nin en önde gelen espor takımlarının seçmelerine katılma hakkı verildi ve böylece gençler, hayalini kurdukları espor kariyerlerine ilk adımı attılar. Tüm bunlara ek olarak Supradyn Energy Academy’nin kuruluşu ile birlikte markanın egaming iletişimlerine özel youtube ve sosyal medya hesapları oluşturuldu. Supradyn Energy Gaming Arena adı verilen bu hesaplarda akademi ile ilgili güncel bilgiler, akademide verilen derslerden alıntılar ve influencerlar ile bir araya gelerek hazırlanan eğitici ve eğlenceli içeriklere yer verildik. Akademi ile 14 genç arkadaşa dokunabilirken, bu platformlar aracılığıyla yüz binlerce oyunsevere ulaşıldı ve böylece oyunseverleri bir araya getiren ve onlarla sürekli iletişim halinde olmamızı sağlayan bir “gamers hub” yaratıldı.

İnteraktif Taktikler: Oluşturulan youtube & sosyal medya hesapları ile tüm gamer kitlesi ile etkileşimde olduğumuz bir platform yaratıldı. Daha da önemlisi seçilen 14 kişi ile interaktiviteyi standartların ötesine taşıyarak birlikte büyüyen bir akademi oluşturuldu.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=36xBF--WmWs