MENÜ

Sütaş Ayran’la Hayatı Çalkala

Kategori : Ev-Dışı Dijital
Ödül : Bronz MIXX
Kategori : Deneysel ve Yenilikçi
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Sütaş Ajans(lar) : Outeractive

Pazarlama hedefi: Sütaş Ayran ve Little Caesars Pizza kampanyasını duyurmak, hedef kitleyle marka arasında bağ oluşturmak.

Kampanyanın amacı: Açıkhavada daha önce hiç gerçekleştirilmemiş, katılımcıların hem marka hem de uygulamayı kullanmaktan zevk alacağı bir proje gerçekleştirmek.

Hedef kitle:18 – 25 yaş arası gençler

Yaratıcı strateji: Sütaş Ayran’ın eğlenceli ve dinamik iletişimini sokağa taşımak için iletişim çalışmalarında sıkça kullanılan dans unsurunu da içeren interaktif bir proje geliştirildi. Hedef kitleye Sütaş Ayran ile ilgili eğlenceli bir deneyim yaşatılmak istenen projede yenilikçi olma adına da alternatif bir mecra seçildi.

Uygulama: Sütaş Ayran ve Little Caesars Pizza kampanyasını hedef kitleye duyurmak ve sokaktaki kişileri kampanyaya dahil etmek için dokunmatik ekranlar içinde özel bir uygulama geliştirildi. Hareket algılama teknolojisini entegre ettiğimiz oyunla Aydan’ı 30 sn boyunca ekran önünde ellerini sallayarak dans ettirmeyi başaran katılımcılar Little Caesars’tan 1 lt Sütaş Ayran’lı menüyü evlerine sipariş ettiğinide %50 indirim kazandı. İsteyen katılımcılar Aydan ya da Sütaş Ayran İneği işe hatıra fotoğrafı çektirebildi.

Sonuç: Uygulama süresince 23 günde 3149 kez fotoğraf çekme modülü kullanıldı. Interaktif ekranlar üzerinde bulunan Sütaş Modülü içerisindeki butonlara 74.804 kez dokunuldu. 5 noktada bulunan Sütaş Ayran Ekranlarına 23 gün boyunca yaklaşık 37.400 unique kullanıcının dokunduğu tahmin edildi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://dl.dropbox.com/u/29592475/sutas.rar