MENÜ

TatilBudur'la Tatil Kampanyası

Kategori : Sosyal Pazarlama, WOMM
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Tatilbudur Ajans(lar) : Brand The Bliss

Pazarlama Hedefi: Sosyal medya kanallarında, hedef kitlenin tatil gündemine girerek tatilbudur.com markasına görünürlük kazandırmak.

Kampanyanın Amacı: Mass kitleyi hedefleyerek sm’da popüler olan tbt teması üzerinden ilerleyerek tatil ile ilgili tüm sosyal medya kullanıcılarına ulaşmak ve görünürlük sağlamak.

Yaratıcı Strateji: Bir Instagram klasiğine dönüşen #tbt (throwback thursday)’ in anlamını #tatilbudurlatatil’e çevirdik. #tbt nin eski fotoğraflarla kurduğu ilişkiden güç alarak “Eski tatilini getirene yenisini götürme” şansı sunuldu.

Uygulama: Reklam filmiyle Instagram kullanıcılarını #tbt ve #tatilbudurlatatil hastagleriyle eski tatil fotoğraflarını paylaşmaya ve en çok beğeni için yarışmaya davet edildi. tatilbudurlatatil.com micro sitesinde paylaşımlar bir araya getirildi.

Sonuç: Reklam filmiyle Instagram kullanıcılarının #tbt ve #tatilbudurlatatil hastag’leriyle eski tatil fotoğraflarını paylaşmaya ve en çok beğeni için yarışmaya davet edildiği kampanya ile ilk 5 ayda 8.728.873 erişim, 280.802 etkileşim elde edildi. Tanıtım videosu izlenme sayısı 1.197.097 olarak gerçekleşti ve 4.732 hashtag’li paylaşım sağlandı. Ayrıca #TBT hashtag’inin yayılım alanı ve etkisi yeni bir mecra gibi konumlandırılarak takipçilerin kampanya hashtag’li paylaşımları üzerinden sosyal medyada tekil olmayan 8.000.000’dan fazla erişim sağlandı ve markanın sosyal medyadaki görünürlüğü ve bilinirliği bu şekilde artırıldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

 Link 1: http://vimeo.com/252855550

Link 2: https://www.tatilbudurlatatil.com/