MENÜ

TEB BNP Paribas TEB Tennis Stars Branded Snapchat Lens

Kategori : Mobil Kampanyalar
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : TEB Ajans(lar) : Wanda Digital

Pazarlama Hedefi: Rakip markalar tenis sporunun gücünü henüz yeterince keşfetmemişken; 'dünyada tenisin 1 numaralı destekçisi' olan stratejik ortağı BNP Paribas'nın dünya genelinde oluşturduğu algı gibi Türkiye'de 'tenis' denildiğinde akla gelen ilk markanın TEB olması isteniyor.

Kampanyanın Amacı: Dijital mecralarda sponsorluğun marka hedef kitlesi içinde yer alan gençlerde bilinirliğini artırmak. TENİS = TEB algısını daha da kuvvetlendirmek.

Yaratıcı Strateji: Türkiye’deki sosyal medya alışkanlıklarına bakıldığında 2 büyük trend ön plana çıkıyor. Biri selfie çekimi diğeri de bu selfie’ler üzerinden yapılan manipülasyonlar. Bu sebeple hali hazırda hedef kitlesinin de yer aldığı Snapchat’te Türkiye’de ilk kez bir marka için hazırlanan SnapLens oluşturuldu ve etkinlikten 1 gün önce yayına alındı. Bu lens sayesinde hem etkinliğin ve sponsorluğun duyurusu yapıldı hem de milli tenisçimiz Çağla Büyükakçay’a destek sağlandı.

Uygulama: Snapchat’te kullanıcının lens kullanma alışkanlıkları genellikle farklı bir kullanıcıdan görme üzerine oluyor. Bu sebeple Snapchat’te 2 farklı influencer ile anlaşıp lens kullandırıldı. Bunun yanında milli tenisçimiz Çağla Büyükakçay ile hem lensli hem de lenssiz 2 farklı duyuru videosu hazırlayıp bunları tüm sosyal medya kanallarından promoted olarak paylaşıldı.

Sonuç: Markalı Snap Lens’i 2M kişi (Snapchat Türkiye kullanıcılarının %43’ü) ortalama 24 saniye olmak üzere, yaklaşık 12.000 saat kullandı. Snap Lensimiz toplamda 49 bin kez paylaşıldı. Çağla Büyükakçay’ın yer aldığı Snap ad 20K gösterim aldı. Oluşturulan çekimler Türkiye Snapchat evreninde her 2 kişiden 1’ine, yani 2.300.000 kişiye ulaştı ve 5.700.000 kez oynatıldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/252910188