MENÜ

TOSLA | GTA Oyun içi entegrasyon

Kategori : Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Native Advertising
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Aköde Ajans(lar) : Mediacom Next In Game

Pazarlama hedefi: Lansmanı yapılan Tosla uygulamasının genç hedef kitlede bilinirliğini artırmak ve uygulamayı kullanmalarını sağlamak.

Yaratıcı strateji :Tosla lansmanı yeni yapılan bir ürün olduğu için, odak hedef kitle olan gençlerin en sık vakit geçirdiği ve online ödeme ihtiyaçlarının da sıkça olduğu oyun dünyasına odaklanıldı. Burada en etkili platform olan Twitch'te hem influencer hem de oyun içi aktivasyonlarda ses getirmesi için neler kurgulayabileceği çalışıldı. İlk olarak Twitch’in en popüler oyun modu GTA Role Playing sunucusuna dahil oldular. Daha sonra izleyicilerin dizi izler gibi takip ettiği Grimnax ve H3X gibi ünlü influencerlarla anlaşıldı ve oyunlarına Tosla’yı entegre etmelerini sağlandı.
Özel olarak geliştirilen  yazılım ve 3 boyutlu tasarımlarla izleyiciler, hem brandingleri gördü hem de roleplaying kuguları ile; tv için yazılan senaryoların birebir oyun dünyasında tekrar kurgulanan GTA versiyonlarını izlemiş oldu.
Aynı zamanda ürünü kullandırtmak için de oyun içindeki telefonlara sanal bir Tosla app’i eklendi.Bu sayede oyun içi uygulamadan para transferi de gerçekleştirildi.
İletişim sadece Twitch ile sınırlı kalmadı.Yayınların kamera arkası görüntüleriyle birlikte kurgulanan videolar, influencerların hem YouTube hem de diğer sosyal medya hesaplarından da paylaşıldı.

Uygulama: Önce reklam filmleri GTA oyun serverlarına göre baştan yaratıldı. Sonrasında ise anlaştıkları influencerlarla birlikte, Twitch platformu da kullanılarak role playing kurguları ile Tosla’nın nasıl çalıştığının anlatıldığı oyun içi senaryo entegrasyonları yapıldı. Bu sayede oyuncular GTA oynarken Tosla uygulamasına dair hem bilgi edinebildi, hem de nasıl kullanıldığını keşfederek oyun içi kullanım yapmaları sağlandı.

Sonuç: Projeyle ilgili hedef kitleye, en yoğun vakit geçirdikleri mecrada ulaşılarak oldukça yüksek erişim elde edildi. Hala devam eden kampanya ile yapılan yayınlara şimdiye kadar 500.000 üzeri kişi erişti ve 102.000'den fazla kişi tarafından izlendi, 1700 kişi ise yayınlarla etkileşime geçerek tıklama getirdi. Yayınlar üzerinden uygulamayı indirenlerin %25’i Tosla Kart başvurusu yaptı, %75’i ise yeni açtığı Tosla hesabına para yatırdı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://youtu.be/wA0oBwd51q0