MENÜ

Tüm Renkleriyle Cumhuriyet

Kategori : Özel Gün İletişimi
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : DYO Ajans(lar) : Salvo

Pazarlama Hedefi: Cumhuriyetin 97. yılında markanın sahiplendiği “renk” temasıyla örtüşen, viral etkisi olacak özel bir proje üretmek.

Reklamın Hedefleri: Uzun süre sonra TV’ye çıkacak DYO’nun çok güçlü bir söylemle rakiplerinden ayrışarak doğal olarak konuşulan ve paylaşılan bir marka haline gelmesi.

Hedef Kitle: Tüm renkleriyle Cumhuriyet!

Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Marka için, viral etkiyi ve doğru bir kreatifi ortaya çıkarırken data odak noktaya kondu. Bu doğrultuda tüm dijital platformlarda Atatürk’le ilgili tüm keywordlerde geniş bir tarama yapıldı. Google, youtube, instagram, facebook, twitter, pinterest, ekşisözlük platformları detaylı olarak incelendi. Tüm platformlardan elde edilen datalar Atatürk’ün “renkli”, “net”, “ful hd” görüntülerinin çok fazla tüketildiği yönündeydi. Her ne kadar bu konuda çeşitli içerikler olsa da yapay zeka ile renklendirilen videolar kusurlar barındırıyordu ve hiçbiri yüksek kalitede değildi. En kusursuz renklendirilmiş Atatürk videosu ile tüm zamanlarda organik izlenme alınacak ve markaya katkı sağlanacak bir video üretilmek istendi.

Uygulama: 29 Ekim’den 1 hafta önce tv ve dijitalde ilk çıkan marka olarak yüksek bir konuşulma yakalanması hedeflendi. Paid media olmaksızın güçlü influencerlar tarafından proje beğenilerek organik olarak sayfalarında paylaşıldı. Instagram’da swipe up linkini direkt WhatsApp’ta paylaşmaya yönlendirildi ve direkt olarak insanların paylaşımı efektif hale getirildi.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=JZ0FowuEdtg&feature=youtu.be