MENÜ

Turkcell Platinum Uygulama

Kategori : Markalı Mobil Aplikasyonlar
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Turkcell Ajans(lar) : Fjord

Pazarlama hedefi:  Turkcell Platinum Uygulaması, Turkcell Platinum kullanıcılarına Platinum dünyasındaki en yeni ayrıcalıkları daha hızlı ulaştırabilmek ve farkındalık yaratmayı hedeflemiştir.

Kampanyanın amacı:  Turkcell Platinum’luların en çok kullandıkları ve hayatlarını kolaylaştıracak bir uygulama tasarlamak,  Turkcell Platinum kullanıcılarının mobil deneyim konusunda da özel olduklarını hissettirmek, ayrıcalıklarına, müşteri hizmetlerine, online işlemlere kısacası yapmak istedikleri tüm işlemlere tek bir yerden erişimlerini sağlamak.

Hedef kitle: Turkcell Platinum kullanıcıları

Yaratıcı strateji: Platinum müşterilere özel iletişim yapılarak farkındalıkları sağlanmıştır. Ayrıca mobil mecralarda yaş ve demografik kriterlere göre hedefleme yapılarak mobil banner gösterimleri sağlanmıştır.

Uygulama: Turkcell Platinum kullanıcılarının daha önce SMS yoluyla kullandıkları fayda işlemlerinin %25’lik dilimini mobilden daha kolayca gerçekleştirdiler. Online işlemler kullanımı aylık 90bin ziyaret rakamına ulaştı.

 www.turkcell.com.tr  ‘de bulunan uygulama sayfasındaki çarpıcı tasarım ile kullanıcıların dikkatini çekti. Hazırlanan video Youtube kanalı üzerinden kullanıcılar ile paylaşıldı. Mobil site üzerinden Turkcell Platinum müşterilerimizi tanıyarak onlara tanıtım yapıldı.

Sonuç:  3 ay içerisinde total download sayısı 100.000’i aştı ve Turkcell Platinum Kullanıcılarının %35’i uygulamayı kullanmaya başladı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://youtu.be/NyeXD965XIA