MENÜ

Türkiye El Ele

Kategori : Markalı İçerik
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : AKO Grup Ajans(lar) : Havas Worldwide İstanbul

Pazarlama hedefi: Markanın bu desteğiyle birlikte Petlas markası ve tüm spor severler arasında duygusal bağ yaratarak, motorlu taşıtlar için lastik alma gereksinimi hissedildiğinde ilk alan gelen marka olmak.

Yaratıcı strateji: Stratejinin merkezine birliktelik, kutlama ve motivasyonu alındı, “E.L.L.” (El Ele) söylemi ortaya çıkarıldı. Bu söylemi, Türkiye’nin farklı kesimlerine hatta her yaştan insana ulaştırmalıydılar. Bu sebeple projeye farklı alanlarda ünlü isimler katmayı amaçlandı. Amaçları yediden yetmişe tüm Türkiye’yi harekete geçirmeye ve basketbol milli takımı için el ele olmaya davet etmekti.

Uygulama: Reynmen gibi yüksek takipçili ve erişim oranları yüksek olan bir influencer bu projeye dahil edildi. Bunun dışında da El Ele hareketiyle birlikte bir challange yarışması başlatarak bu projenin konuşulması arttırıldı.

Sonuç: Şarkıları, klipleri ve hareketleri sevildi. Sporseverler 'Elele' ile yeni Milli Takım jenerasyonuna desteğini gösterdi. Reynmen’in kampanyaya katılmasıyla sesleri daha da çok kişiye duyuruldu.  Kampanya sonunda 28.000.000 izlenme rakama ulaşıldı. 2.000.000 etkileşim alındı. Bir hafta boyunca Türkiye trendlerinde 1 numarada kaldılar. Şarkı müzik platformlarında 21.000’den fazla dinlendi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=VUy49sCYmZQ&t=41s

https://www.youtube.com/watch?v=Y39OgSMzLxE

https://youtu.be/oGZjidhClPk