MENÜ

TYTZ.com

Kategori : Dijitalden Mağazaya
Ödül : Bronz MIXX
Kategori : Doğrudan Pazarlama
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Frito Lay Ajans(lar) : Wanda Digital

Pazarlama Hedefi: Ürün satışını artırmaya yönelik bir promosyon çalışması yaratmak.

Kampanyanın amacı:   Dijital platformda gerçekleştirilecek, karmaşık olmayan bir kurguyla hedef kitleyi yakalayacak bir promosyon yapısı yaratmak.

Hedef kitle:  Online dünyada zaman geçiren çocuklar.

Yaratıcı strateji: Paketlerden çıkan kodların SMS ile yollanması veya düz bir şekilde biriktirilmesi yerine, kumbarada birikir gibi biriktiği bir sistem aracılığıyla kullanıcıların dilediği ürünü alabildiği bir sanal dükkan yaratıldı.

Uygulama: Doritos, Cheetos, Lays ve Ruffles paketlerine, üzerinde hediye kodu olan kuponlar yerleştirildi. Her pakette farklı bir kod vardı. Mikro siteye farklı zevklere hitap eden hediyeler yerleştirildi. Laptoptan, Ipod'a, kutu oyunlarından, sinema biletlerine, aksesuarlara kadar birçok farklı hediye, ürün listesi oluşturuldu. Üstelik taraftarlar da unutulmadı. Üç büyükler için hazırlanılan özel hediyeler de sitede yerini aldı.

Tytz.com'da profil oluşturan kullanıcılar, paketlerden çıkan kodları buraya girerek puanlarını biriktirmeye başladı. Biriken puanlarını dilediği gibi kullanan kullanıcılar, seçtikleri ürünleri profil sayfalarında görebildi. Kullanıcılar kod girerek belli aralıklarla yapılan büyük çekilişlere de katılmaya hak kazandı.

Sonuç:   

278.598 aktif üye sayısı.
1.996.815 girilen kod sayısı.
8 bir üyenin girdiği ortalama kod sayısı.
90.734 ürün siparişi
123.490.200 toplam harcanan puan.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=IbGuoi-CMas&feature=youtu.be