MENÜ

Ülker Çikolatalı Gofret Sevmeyen Var mı?

Kategori : Mobil Kampanyalar
Ödül : Gümüş MIXX
Kategori : Deneysel ve Yenilikçi
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Ülker Ajans(lar) : Open Medya

Pazarlama Hedefi:  Pazar liderliğini korumak ve Ülker Çikolatalı Gofretin "lovemark" algısını kuvvetlendirecek yeni ve yaratıcı çalışmalar yapmak.

 

Kampanyanın Amacı:  Genç hedef kitlenin sıkça tükettiği yeni platformlarda "Ülker Çikolatalı Gofreti Sevmeyen Var mı ?" iletişimini sürdürmek ve kullanıcılara farklı / eğlenceli bir deneyim yaratmak

 

Hedef Kitle:   15-24 yaş arası lise ve üniversite öğrencileri

 

Yaratıcı Strateji:  Ülker Çikolatalı Gofret, tüm popüler sosyal medya platformlarında ve bu zamana kadar yaptığı dijital uygulamalarla, tüketicilerle pozitif bir etkileşim yakalamıştı.

 

Bu etkileşimin devam ettirebileceği, özellikle gençlerin tükettiği,  yenilikçi platformlar araştırıldı.

 

Tinder,  lokasyon bazlı çalışan ve son dönemde gençler arasında oldukça popüler olan bir mobil uygulamaydı.

 

Tinder kullanıcıları karşılıklı beğeni durumuna göre eşleştirerek, tanışmalarına ve sohbet etmelerine olanak sağlıyor.

 

Yıllardır yapılan iletişimlerde " Ülker çikolatalı gofreti sevmeyen var mı? " mesajını kullanılıyordu.

 

Tinder'ın mekanizmasının bu mesajla birebir örtüşmesinden hareketle tüm Tinder kullanıcılarının markayı sevmesini / beğenmesini sağlayacak bir profil yaratıldı.

 

Uygulama:   Ülker çikolatalı gofret için 2 adet özel profil yaratıldı. Yaratılan bu profillerle, farklı lokasyonlarda gezerek yakında olan diğer Tinder profilleri beğenilmeye başlandı.

 

Karşılıklı olarak markanın oluşturduğu hesabı da beğenen kullanıcılar ile konuşmaya ve etkileşime girmeye başlandı. Sohbet devam ederken, kullanıcılar bir mobil form sayfasına yönlendirildi ve bu formu dolduran kullanıcılara Ülker Çikolatalı Gofret sepetleri gönderildi.

 

Yaratılan profillerle bir nevi lokasyon bazlı hedefleme yapıldı. Kullanıcılarla karşılıklı diyalog kuruldu ve sonrasında bir form sayfasına yönlendirildi.

 

Sonuç:  

 

  • 1 haftada 2.500’ün üzerinde kişi ile etkileşime girildi. 900’ün üzerinde kişi yönlendirilen form sayfasına giderek kayıt oldu ve hediye sepeti kazandı.
  • Resmi olmamakla beraber Türkiye'de yapılan ilk markalı Tinder kullanımı gerçekleştirildi.
  • Yeni ve gittikçe popüler olmaya devam Tinder’da, Türk kullanıcılara ulaşarak medya kullanımı bakımından farklılık yaratmak amaçlandı. 0 medya bütçesi harcandı.

 

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

www.youtube.com/watch?v=gljXWTRzZYw