MENÜ
07.04.2021

UniChallenge Gençleri Bir Kez Daha “Dijital” ile Buluşturuyor.

UniChallenge Gençleri Bir Kez Daha “Dijital” ile Buluşturuyor

Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı Başlıyor!

IAB tarafından Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin desteğiyle ilk kez 2015 yılında düzenlenen ve son 4 yıldır Akbank’ın ana sponsorluğunda gerçekleşen Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da pandemi nedeniyle online olarak yapılacak.

14-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek eğitime üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan ve yeni mezun olmuş öğrenciler katılabilecek. Dijital reklamcılık endüstrisi kariyer fırsatlarının keşfedileceği Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı’nda; katılımcılar eğitim süresince, dijital dünyayı daha yakından tanırken başarılı markaların öykülerini ajans ve reklamverenlerden dinleme şansı bulacaklar. Aynı zamanda dünyada yaşanan gelişmelerin sektöre olan etkilerini de yakından öğrenme fırsatı yakalayacaklar. Katılımcılar Akbank tarafından belirlenecek konu kapsamında 6’şar kişilik gruplar halinde mentorlarıyla birlikte proje geliştirecekler.

2018 yılından beri Akbank’ın ana sponsorluğuyla gerçekleşen UniChallenge+, 7. senesinde Akbank’ın bu yıl hayata geçirdiği ve gençlere, geleceğin yetkinliklerini kazandırmak üzere farklı alanlarda eğitimler sunan Akbank Gençlik Akademisi desteğiyle gençlerle buluşacak.

Uzaktan eğitiminin başlamasıyla birlikte UniChallenge’ın ilk online versiyonu olan Akbank UniChallenge Express 11-18 Mayıs 2020 tarihlerinde online olarak gerçekleşmiş, Türkiye genelinden yapılan 530 başvuru arasından 60 katılımcı bir hafta boyunca Dijital dünyayı yakından tanıma şansı elde etmişti.

Son Başvuru Tarihi 27 Nisan

Dijital pazarlama iletişiminin ve reklamcılığın deneyimleneceği program için son başvuru tarihi 27 Nisan. İki haftalık eğitim sonundaki katılımcı sunumları sonrasında ilk 3 grup arasında yer alan katılımcılar IAB üyesi firmalarda staj imkanlarından da yararlanabilecek.

UniChallenge ilk 5 yılında gençleri Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te buluşturmuş, toplam 1365 başvuru yapılmıştı. Geçen yıl iki kez online olarak düzenlenen etkinliğe sadece 2020 içerisinde toplam 1215 başvuru geldi. Hatta başvuru yoğunluğu nedeniyle 50 olan kontenjan sınırı 60’a yükseltildi.

Her ne kadar fiziksel olarak bir arada olunamasa da, UniChallenge farklı şehirlerden hatta farklı ülkelerden daha fazla üniversiteliye ulaşmanın mutluluğuyla bu yıl da yeni “UniChallenger”lar’ı Dijital’e davet ediyor.

Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi için: www.unichallenge.net