MENÜ

Vestel - Abonelik Devrimi: V Hepyeni

Kategori : Lansman Çalışmaları
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Vestel Ajans(lar) : Concept Mediacom

Pazarlama Hedefi: Alışveriş kararını en çok dijital ortamda araştırarak belirleyen hedef kitleye seslenerek TV satışlarını artırmak & satın alma alışkanlıklarını değiştirmek.

Kampanyanın Amacı: TV’lerin 2 yılda bir yenilendiği abonelik sistemi “V Hepyeni” ile tüketicide Vestel’in “yenilikçi” ve “hayatı kolaylaştıran” marka algısını yükseltmek ve satın alma alışkanlıklarını değiştirerek televizyon satışlarını artırmak.

Hedef Kitle: Hızla değişen ve yenilenen teknoloji karşısında televizyon satın alma eylemini sürekli erteleyen tüketiciler.

Yaratıcı Strateji: TV satın aldıktan hemen sonra üst modelin çıkması tatsızlığı içgörü olarak belirlendi. Tüketicinin hayatında özellikle teknoloji ürünleri almak söz konusu olduğunda “dur abi yenisi çıkacak,biraz bekle” diyerek çoğu zaman onu kararından döndüren biri oluyordu. Tüm bu tatsızlıklar,“Dur Abi” adı verilen bir anti kahraman ile esprili bir tonda iletişime taşındı.

Uygulama: TV satın aldıktan hemen sonra üst modelin çıkması tatsızlığı içgörü olarak belirlendi. .Tüm bu tatsızlıklar,“Dur Abi” adı verilen bir anti kahraman ile esprili bir tonda iletişime taşındı. Lansman filmiyle tanıtılan V Hepyeni abonelik sistemini dijital için hazırlanan içeriklerle desteklendi.

Sonuç: Kampanya; 830.000 tekil izleme ile %73 (%100 VCR) izlenme oranı ile toplam izlenmede 1.100.000 kişiye ulaştı. Tüm videolar ise 784.000 izlenme ve 2.700.000 tekil erişim sağladı. Sonuç olarak lansmandan sonraki 3 aylık dönemde toplamda 1463 üye ile V Hepyeni devrimi ilk üyelerine ulaşırken, lansman öncesine göre abone sayısında %529 oranında artış sağlandı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/313145223/50a7573de6