MENÜ

Vodafone - BJK Formaya Ruhunu Kat

Kategori : Mobil Marka Destinasyon Siteleri ve Mobil Mikrositeler
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : Mindshare Mobilike

Pazarlama Hedefi:  Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşması olan Vodafone Arena projesi kapsamında Beşiktaş Futbol Takımı sponsorluğunun duyurusunu sağlayarak temelleri stad projesi ile başlayıp Beşiktaş Taraftarı için özel fırsatlar sunan program ürünü “Vodafone Karakartal” lansmanına uzanan süreçte marka ile taraftar arasındaki bağı kuvvetlendirmek.

 

Kampanyanın Amacı: Vodafone’un Beşiktaş formalarındaki göğüs sponsorluğunu yeni sezon öncesinde tanıtmak.

 

Hedef Kitle:  Operatör bağımsız Beşiktaş taraftarı

 

Yaratıcı Strateji:  Mobil sitelerde web-socket teknolojisini kullanarak, taraftarları yan yana olmasalar da birlikte hareket ettirmek, Besiktaşlılık ruhunu ortaya koymalarını sağlamak.

 

Uygulama:  Beşiktaş kulübünün sponsoru Vodafone, takımın yeni sezon forma lansmanını mobil medyada da ses getirecek şekilde, taraftarları da içine dahil edeceği bir kurgu ile gerçekleştirdi. Oluşturulan kurguda taraftarların sadece tribünlerde bir arada olmadığını, mobil mecra üzerinde de bir arada bir şeyleri başaracağını gösterdi.

 

Kullanılan mobil media-firstwebsocket teknolojisi ile, aynı anda taraftarların ekranda bulunan formaya dokunarak ruhlarını katmaları beklendi. Yalnızca aynı anda dokunan kullanıcıların sayımı yapıldı. Beşiktaşlı kitleyi harekete geçirmeyi hedefleyen uygulama, oluşturulan mobil site üzerinde o anda forma görseline telefon ekranları üzerinden temas eden taraftarların takibini sağladı.

 

Taraftarlar saat 19.03'te mecradayken formanın altındaki parmak izine dokunarak beklemeye başladılar. Aynı şeyi yapan taraftar sayısı 1903 kişiye ulaştığında ekranda açılan formu dolduran taraftarlar yeni formayı kazanma şansı yakaladı.

 

Sonuç:  3 defa tekrarlanan yarışma sonrası 5 milyon kişiye ulaşıldı, 542.901 kişi formaya ruhunu kattı. 1000'in üzerinde form toplandı. Çekilişle 15 kişiye yeni sezon forması hediye edildi.

 

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

www.youtube.com/watch?v=m-Misgn5l7k&feature=youtu.be