MENÜ

Vodafone Business Dijitalleşme Testi

Kategori : B2B
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : Carat VMLY&R Istanbul

Pazarlama hedefi : KOBİ’lerin dijital ihtiyaçlarını gözeten teknoloji ortağı olduğumuz algısını yaratmak dikkate alma skorunu en az 5 puan artırmak ve Dijitalleşme Testi’nden gelen taleplerin %25’ini satışa dönüştürmek.

Reklamın hedefleri : Vodafone Bussiness’ın gelişen ve dijitalleşen dünyada yeni trendleri takip eden ve ihtiyaçlarını da buna göre anlayıp karşılayabilen bir danışman ve iş ortağı olduğunu hissettirmek. Dijitalleşme Testi’nin bilinirliğini artırmak ve iletişim sonrasında kullanılmasını sağlamak.

Hedef kitle: Türkiye ekonomisinin bel kemiğini oluşturan KOBİ’lere ulaşmak hedeflendik.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Hedef kitlenin ortak sıkıntısı, hızla dijitalleşen dünyaya ayak uyduramamaları ve bu konuda onları yönlendirecek bir danışmana ihtiyaç duymalarıydı. KOBİ’ler pandemiyle beraber dijitalleşmenin önemini hızlıca anlamak ve bir an önce adım atmak zorundaydı. Ancak, birçoğu bunu nasıl yapacağını, hangi ürünü veya sistemi alacağını bilmiyordu. Dolayısıyla, onlara iyi ve doğru ürünleri saptama konusunu basitleştirilmeliydi. Ancak, bu dönemde KOBİ’ler çok kan kaybettiği için konu dramatikti. Çekinilen dijitalleşmenin ardındaki pandemi, olumsuzluk çağrıştırıyordu. Yaklaşımda konuyu dramatize etmeden yapılabileceklerin kolay olduğunu anlatılmalı, umut verilmeliydi. Stratejik olarak kolayca dijital testi çözerek ihtiyaçlarını saptamış ve pandemiye rağmen işletmesini güvene almanın ötesinde daha da büyüten işletmeleri ve hikayelerini göstermek planlandı. Mesaj “Vodafone Business, işletmene en uygun dijital çözümleri bulur, işini büyütmene destek olur” idi. Bu doğrultuda reklam filminde Vodafone Business Dijitalleşme Testi’ kullanılarak, işletmelerini büyüten KOBİ’lerin başarı hikayelerini gösterildi. Testin nasıl kullanıldığını göstererek, ne kadar basit olduğuna dikkat çekildi. Son sahnede ürüne direkt olarak yönlendirme yapıldı.

Link: 
https://www.youtube.com/watch?v=o_1Z8MSbs2M