MENÜ

Vodafone Red Anlatılmaz Yaşanır

Kategori : Mobil Rich Media Display Reklamları
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : C-Section

Pazarlama hedefi: Vodafone Red’in, sahip olduğu 7 farklı özelliği Red hedef kitlesine duyurmasını ve Vodafone Red markasının farklılaşmasını sağlamak.

Kampanyanın amacı: Hedef kitlenin, “Vodafone Red, bana sadece bir tarife satmıyor. İhtiyacım olan veya olabilecek her şeyi benden önce düşünmüşler.” Demesini sağlamak.

Hedef kitle: ABC1 SES grubunda olan, 26-45 yaş aralığında, full time çalışan, akıllı telefon kullanan ve teknolojiyi yakından takip eden erkekler.

Yaratıcı strateji: Vodafone Red’in duyurmak istediği özellik sayısının çokluğunu ve özelliklerin güzelliğini aynı anda kısacık anlatacak bir formül arayışına girildi ve özellikleri anlatmamaya karar verildi.

Uygulama: Mobil display alanları interaktif bir şekilde kullanıldı. Kullanıcı telefonunun telefonuna ssshhhh diye seslendiğinde bannerda konuşan kişiyi "susturuyordu" ve banner ın devam etmesini sağlıyordu. Fikret Kuşkan'ın reklamlardaki rolü, mobilde interaktif olarak kullanıcıya verildi.

Sonuç: Banner gösterim sayısı 55 Milyon’a ulaştı. 73 bin kez tıklandı. 4 binden fazla kişi dijital platform üzerinden Vodafone Red’e geçti.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/143151390