MENÜ

Vodafone Red Dil Testi

Kategori : Marka Destinasyon Siteleri ve Mikrositeler
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : C-Section

Pazarlama hedefi: Vodafone RED’lilerin Türkiye’deki tarifelerini kullanabildiğini hedef kitleye dünyanın 51 ülkesinde de kullanabildiğini hedef kitleye duyurmak.

Kampanyanın amacı: Hedef kitlenin “Yurtdışındayken de Türkiye’deki gibi iletişim kurmamı sağlayacak tek tarife Vodafone Red” şeklinde düşünmesini sağlamak.

Hedef kitle: ABC1 SES grubunda olan, 26-45 yaş aralığında full time çalışan erkekler.

Yaratıcı strateji: İnsanların genelde yabancı birini gördüklerinde, o kişinin konuştuğu dilden veya tipinden nereli olduğunu tahmin etmeye çalışmaları iç görüsü kampanyanın ana stratejisi olarak belirlendi. Marka mesajı bu strateji dahilinde eğlenceli bir oyuna dönüştürüldü.

Uygulama: Kampanya dahilinde diltesti.com hazırlandı. Siteye giren kullanıcıların karşısına Vodafone RED avantajlarının geçerli olduğu 51 ülkeden 51 farklı insan çıktı ve kullanıcılar bu insanların konuştukları dilden ve tiplerinden nereli olduklarını tahmin etmeye çalıştı. Yapılan tahminler sonucunda çıkan Vodafone RED başvuru formunu dolduranlar, iPhone 6S çekilişine katılmaya hak kazandı. Bunun yanında sosyal medyada paylaşımları kullanıldı.

Sonuç: Pre-roll videolar, banner’lar ve outdoor’larla desteklenen bu entegre kampanya dahilinde diltesti.com’a 25 Aralık’tan itibaren yalnızca 10 gün içerisinde 150.000 kişi girdi. 3 ayda 10.000 Vodafone başvurusu hedeflenirken, 10 günde 13.000 başvuru toplandı. Proje 3 aylık hedefini 10 gün içinde aştı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/152421617, https://www.diltesti.com