MENÜ

Volkswagen Ailesi - Dinamik Banner

Kategori : Rich Media Display Reklamları
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Volkswagen Türkiye Ajans(lar) : Mediacom

Pazarlama hedefi: 2016 yılında Volkswagen yeni bir iletişim kampanyasına başladı. Bu kampanyayla, Volkswagen sahiplerinin ve severlerinin, büyük ve benzersiz özelliklerle dolu bir ailenin parçası olduklarını tüm Türkiye’ye gösterilmesi hedeflendi.

Kampanyanın amacı: Kampanyayla, Volkswagen sahibi olanlara Volkswagen Ailesi’nin bir parçası olduklarını hissettirerek teşekkür etmeyi, Volkswagen sahibi olmayanları ise ailenin bir parçası olmaya davet edilmesi amaçlandı.

Hedef kitle: Tüm Volkswagen severler ve potansiyel Volkswagen sahipleri hedef kitleyi oluşturdu.

Yaratıcı strateji: Volkswagen severleri ve potansiyel Volkswagen sahiplerini, web sitesine davet ederek bir Volkswagen Aile Albümü oluşturuldu. Burada toplanan datayı kullanarak banner’lar kişiselleştirildi ve her kullanıcıya farklı mesaj vererek onların özel hissettirilmesi sağlandı.

Uygulama: Kullanıcılara onlineda dolaştıkları platformlarda bir banner üzerinden erişerek mesajın iletilmesi amaçlandı. Farklı olarak, Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bir uygulama ile bannerlara bir arama barı yerleştirildi ve web sitesinde toplanılan kullanıcı datasını bu bannerlar ile entegre edildi. Örneğin; Volkswagen Aile Albümü üyesi Yasemin Bayrak, kendi ismini banner üzerinde aradığı zaman kendi fotoğrafı ile birlikte “Bu albüm Yasemin Bayrak olmadan olmaz. İyi ki varsınız, iyi ki bu ailenin bir parçasısınız.” mesajı ile karşılaştı. Bu albüme üye olmayan bir kullanıcı kendi adını arattığında ise, “Tıklayın, benzersiz ailemize katılın.” mesajı ile Volkswagen aile albümüne davet edildi.

Sonuç: Türkiye’de ilk defa banner’lara arama özelliği ekleyerek her arama için farklı mesaj verildi. Kampanya sonunda bannerlar üzerinden 17.840 adet isim araması yapıldı, her aramaya farklı mesajla 17.840 adet kreatif gösterildi. Kullanıcılar banner ile toplamda 5.000 dakikadan fazla vakit geçirdi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:  https://www.youtube.com/watch?v=mMxzSi7xhw0