MENÜ

Yarın Değil Bugün

Kategori : Doğrudan Pazarlama
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : C-Section

Pazarlama hedefi:  Vodafone Red dünyasının sağladığı avantajların farkında olmayan insanlara ulaşabilmek ve bu avantajları anlatabilmek. Vodafone’lu olup Red’li olmayan ya da diğer operatörlerin müşterisi olan insanlara bu avantajları anlatarak Vodafone Red’e geçmelerini sağlamak. Sonucunda kampanya döneminde Vodafone Red’e geçen abone sayısını dijital yollarla daha da artırmak.

Kampanyanın amacı: Red dünyasının sağladığı avantajların farkında olmayan insanlara, bu avantajları duyurmak ve Vodafone’a numara taşırken sağladığı kolaylıkları duyurmak.

Hedef kitle: 18-55 yaş arası kadın ve erkekler

Yaratıcı strateji:  Hedef kitleye bu güne kadar görmeye alışık oldukları “bizde şu avantajlar var, bizde şu fiyatlar var” şeklinde kampanya duyurusu yapmak yerine, neler kaçırdıklarını anlatıp daha farklı bir yoldan ilerlemek.

Uygulama: Vodafone Red dünyasının sağladığı avantajların farkında olmayan insanlara klasik yöntemlerin dışında bir mailing yapma fikri tasarlandı.

Mailing'de, örneğin diğer bir operatörü kullanan Ahmet’e “Merhaba Ahmet, seninle bir şey konuşmamız lazım” denildi ve Vodafone Red’li olmayarak neler kaçırdığını anlatan bir videoya yönelendirildi. Videoda  “Vodafone Red’li olsaydın yurtdışını yurt içi gibi arardın ve faturanda oluşacak farkla şunları alabilirdin” diyerek gerçekten neler alabileceği gösterildi. Ya da Vodafone’lu olup Red’li olmayan Neşe’ye “Artık yurtdışını ararken Yurtiçini arar gibi rahat rahat konuşup kaç dakka oldu diye hesap yapmadan uzatabilirsin” denildi. Yani insanlar neler kaçırdıklarını net bir şekilde görmüş oldu. Videoların sonunda kullanıcılar yarındegilbugun.com’a yönlendirildi. İşi uzatmadan basit bir formla Vodafone Red’e geçmenin ve numara taşımanın ne kadar kolay olduğunu gösterildi.

Sonuç:

• Şubat 2014 – Eylül 2014 tarihleri arasında toplam  44.654 lead toplandı ve bunun %44.8’i doğrudan satış kanalına yönlenmiş oldu.

• Sadece Temmuz –Eylül 2014 tarihleri arasında mailing videoları toplam 509,464  kez izlendi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: vimeo.com/116736216