MENÜ

Yeminli Lezzet Tercümanı

Kategori : Video Reklamlar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Kfc Ajans(lar) : BLAB

Pazarlama hedefi : Marka olarak sahiplenilen lezzet yolculuğunu çok duyulu bir iletişim stratejisi ile bir üst seviyeye taşıyarak KFC’nin deneme skorlarını artırmak.

Reklamın hedefleri : Reklam filminde Zinger Burger, but, kova gibi KFC’nin ikonik menülerini lezzetli bir şekilde gösterip çıtırtı sesleri ile destekleyerek, çok duyulu bir lezzet deneyimi yaşatıldı. Filmi izleyenlerin canını çektirme ve izleyicilerde KFC yeme isteği uyandırma hedeflendi. Üstelik bunu kişi başı 15 TL’nin altında bir fiyata menü alarak yapabileceğini duyurarak tüketici deneme tünelindeki boşluğu doldurmak amaçlandı. Derinleşme kurgusu ile ise KFC’nin her okazyonda rahatça tüketebileceği algısını oluşturma, kampanyanın maksimum erişime ulaşmasını ve brandlift raporunda benchmark’ın üzerinde Ad Recall rakamları elde etmesi amaçlandı.

Hedef kitle: İyi fiyata iyi yemek yeme arayışında olan, yediklerinin lezzetli olmasını önemseyen, fast-food tüketicisi genç yetişkinler.

Yaratıcı strateji: Lezzet yolculuğunda, insanlarda KFC deneme isteği yaratmak için lezzeti etkili ve özgün bir şekilde sahiplenmeliydi. KFC lezzetine tercüman olacak bir yol arayışındayd ve bu doğrultuda Yeminli Lezzet Tercümanı, Kemal Fuat Civelek’i yaratıldı. 

TV filminden ayrı olarak, 7 dakikalık uzun bir dijital film ve ayrıca farklı hedef kitlelere yönelik hazırlanmış biri arabada biri ofiste, biri lunaparkta, biri restoranda olmak üzere 4 farklı okazyonda geçen 4 kısa film yayınlandı. Lezzet odaklı görseller ile İstanbul başta olmak üzere 3 büyük ilde kapsamlı medya planı hayata geçirilerek, kampanyadaki Lezzetli Ötesi İkili menüyü kişi başı 14.50 TL fiyat noktasında geniş kitlelere tanıttı

 

İnteraktif Taktikler: Yeminli Lezzet Tercümanı kampanyası TV ve dijital kanallarda lanse edildi. YouTube’da Yeminli Lezzet Tercümanı’nın ofiste, evde, lunaparkta, arabada ve restoranda olduğu farklı kopyaları, kopyaların ilgili olabileceği beyaz yakalı, öğrenci gibi hedef kitlelere bölerek marka ve kampanya mesajını, bütçemizden maksimum verim alabilecek şekilde verildi. Ayrıca farklı kopyalarla YouTube Select özelinde Creators Line ve TV Series’de de nonskippable reklam yayını gerçekleştirildi. 0,01 TL view maliyetiyle standart yayınlarımızla yarışan bir kullanım ile benchmarkların üstünde bir performans görüldü. Snapchat, TikTok, Spotify’a özel hazırlanan yayınların yanı sıra, dijital medya tarafında Tooplay, Adcolony ve Amnet Programatik gibi farklı network’lerden premium kullanımlarla beraber hedef kitleye hem farklı kreatiflerle, hem de farklı mecralardan etkili bir şekilde ulaşıldı. Yayında olunan Ekim ayı boyunca kampanya  OOH kullanımı ile desteklendi. Etkileşimi artırma amaçlı kampanya sosyal medyaya da taşındı. Seçilen influencerların evine birer kutu gönderildi. Kutunun içinden “Fahri Lezzet Tercümanı” yakalığı ve esprili bir dille hazırlanmış yemin metni çıktı:Lezzet Tercümanı influencer’lar lezzetli ötesi lezzetleri yiyenleri ellerinden geldiğince tercüme ettiler.

Link: https://we.tl/t-Obb0IRbr1U