MENÜ

Yeni Evin İlk Pizzası

Kategori : Veri Kullanımı
Ödül : Gümüş MIXX
Kategori : Display(Görüntülü) Reklamlar
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Little Caesars Ajans(lar) : Karbonat Digital House Digital Agency

Pazarlama hedefi :Kullanıcıların ürettiği verileri yenilikçi bir şekilde kullanarak, ev aramak için sahibinden.com'a girenlerin rotasını Little Caesars’a çevirmeyi ve sıra dışı bir kitle yaratmak hedeflendi.
Reklamın hedefleri :Tüketiciler, dijital ortamlarda reklamlarla karşılaşmaya çok alışıklar. Ancak bu reklamlar, her zaman onları harekete geçirmeye yetmiyor. Tam bu noktada Little Caesars’ın yenilikçi tarzını ortaya koymak ve kullanıcıların ürettiği verileri akıllıca bir yolla gerçek bir faydaya dönüştürmej hedeflendi. Tüketicilere ilgi çekici bir deneyim sunmak için her zaman kullanılan banner alanı, farklı bir şekilde ele alındı ve sahibinden.com'da ev arayanların karşısına hiç beklemedikleri bir anda “Yeni Evin İlk Pizzası” kampanyasını sunmak için harekete geçildi.
Hedef kitle: Little Caesars’ın mevcut tüketicilerinin yanında, daha önce markayı deneyimlememiş olan 18-65 yaş arası tüm potansiyel tüketiciler.
Yaratıcı strateji ve medya stratejisi:
Site kullanıcıların kendi ürettikleri içeriklerden, veri çıkışlı hedefleme yaparak bu durum bir avantaja çevrildi. Farklı fast food markalarının adı geçen ilanların sayfasına özel banner’lar çıkıldı ve bu mecra kullanılarak hedef kitle harekete geçirildi. Kampanyanın etkisini artırmak ve daha fazla kişiye ulaşmak için trigger ve bulk push notification, uygulama içi pop-up kullanımları, web slider kullanımı gibi iletişimler gerçekleştirildi. Banner’a tıklayan kullanıcılardan, taşınma esnasında çekilen bir fotoğraf ve iletişim bilgilerini istendi. Yeni evlerinin ilk hediyesi olarak da “Evine Hoş Geldin Menüsü” gönderildi.

Link: https://we.tl/t-2C6J5sFhFq