MENÜ

Yerinde Ye Banner

Kategori : Yaratıcı Reklam Optimizasyonu
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Pegasus Ajans(lar) : 4129Grey

Pazarlama hedefi: ''Yerinde Güzel'' kampanyası altında Pegasus, insanlara daha fazla seyahat etmek için ilham vermek istiyordu. Kendisini ucuz biletin adresi olarak konumlandıran Pegasus, sadece güzel bir yemek yemek için dahi başka bir şehre uçup dönebilecek kadar uygun uçuş fiyatları olduğunun iletişimini yapmak istiyordu. Bu sebeple “Yerinde Yediren Banner” projesi hayata geçirildi.

Kampanyanın amacı: Pegasus fiyat ve kampanyalarının iletişimini yapmak. Seyahat motivasyonunu ve seyahat konu olunca Pegasus'un akla gelmesini artırmak.

Hedef kitle: Yemeksepeti kullanıcıları.

Yaratıcı strateji: Yaratıcı stratejisini "yerinde yemek" üzerine kuruldu. Yemeksepeti.com adresinden yemek siparişi verenleri başka mecralarda retarget ederek, onları sevdikleri yemekleri yemek için yurt içi ve yurt dışına uçmaya davet eden banner’lar çıktı.

Uygulama: yemeksepeti.com’dan alınan kullanıcı datası ile daha önceden verilen yemek siparişi üzerinden kişiye özel konuşan targeted banner’lar hazırlayarak kullanıcının dikkatini çekmeyi hedefledi ve interaksiyona geçmesi sağlandı.

Sonuç: Banner’lar 5 milyondan fazla kullanıcıya gösterildi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/185478368